Co je to turmalín?

Turmalín je unikátní kámen, který pohlcuje negativní vibrace. Dále odstraňuje stres, zlost, strach, propojuje, čistí a harmonizuje čakry, odstraňuje bloky z aury, udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii. Turmalín také zvyšuje sebedůvěru, nezávislost a pomáhá získat nadhled nad rozčilujícími situacemi. Turmalín je účinný léčitel těla i duše, zvyšuje imunitu, léčí dětská onemocnění, příznivě působí na srdce a páteř, usnadňuje porod, pomáhá při dyslexii. Navíc nemá nepříznivé účinky na lidský organismus.

Turmalín je čistící kámen, který čistí emocionální tělo plné negativních myšlenek, úzkosti, hněvu a pocitů nespokojenosti. Pomáhá při překonávání závislosti na návykových látkách a uvolňuje všechny sebevražedné myšlenky nebo sebepoškozovací tendence. Může být prospěšný při léčení obsesivního nebo nutkavého chování či chronických starostí.

Turmalín zvyšuje fyzickou vitalitu, nahrazuje stres a napětí pohodou a klidem. Umožňuje vidět svět jasněji, racionálněji a pozitivněji. Inspiruje pozitivní postoj a stimuluje prak🡕 tickou tvořivost.

Turmalín je kamenem ideálním pro uzemnění duchovní energie, přináší jasnější světlo do života těm, kteří jsou negativní. Prohlubuje schopnost zůstat pozitivní i v těch nejtemnějších situacích a udržuje duchovní vědomí. Ti, co dokážou čerpat ze Světla turmalínu🡕 , chápou a vycítí lásku Vesmíru.

Kde se nachází?

Nejznámější naleziště turmalín🡕 ů na světě jsou v Americe a Africe. V jižní Americe je to zejména v Brazílii v oblasti Minas Gerais, která je největším producentem tohoto minerálu. V brazilské oblasti Rio Grande do Norte, byl také objeven nejvzácnější turmalín🡕 paraiba, který má nádhernou tyrkysovou barvu díky mědi, jež byla přítomna jeho vzniku. V USA je to stát Kalifornie, ze které pochází nejvíce červené až narůžovělé turmalín🡕 y Rubelity a také dvojbarevný Turmalín meloun.